Uplatnenie mobilných domov

Mobilné domy sú zaujímavá alternatíva bývania z viacerých dôvodov.

Majú rozvody elektriny vody  a  odpadu. Ich vybavenie, ako aj ich pôdorysy sa môžu meniť podľa želania zákazníka. Sú vyrábané na zákazku a sú hotové v priebehu niekoľkých mesiacov.  Mobilné domy ponúkané na tejto stránke spĺňajú všetky hygienické a bezpečnostné predpisy EÚ. 

Niektoré mobilné domy sú vyrábané len pre sezónne prevedenie  so slabšou tepelnou izoláciou, iné typy mobilných domov však majú veľmi kvalitné zateplenie na úrovni nízkoenergetických domov, čo umožňuje celoročné bývanie s nízkymi nákladmi na vykurovanie.  

Myšlienka vymeniť klasické murované domy za mobilné sa zrodila v západnej Európe a USA asi pred 40 rokmi. Tam sú mobilné domy veľmi  obľúbené, hlavne  na rekreačné účely (obdoba  našich chát a chalúp). Mobilné domy naviac  nájdeme  v kempoch a osadách, ale tiež na súkromných pozemkoch, predovšetkým však tam, kde je obmedzená klasická výstavba. Využívajú ich však tiež podnikatelia, ktorí majú svoje firmy na prenajatých pozemkov na kancelárie. Môžu ich použiť poľovníci i rybári, nájdu uplatnenie ako núdzové ubytovanie pri živelných pohromách alebo pri vysťahovaní.   Na rozdiel od karavanov sú mobilné domy väčšie a priestrannejšie, sú úplne zariadené moderným nábytkom  v bežnej veľkosti. V prípade potreby je možné ich premiestniť na iné miesto. (sťahovanie, odchod z ohrozenej oblasti atď.) Mobilné domy poskytujú komfortné bývanie úplne porovnateľné s bežným typom včítane kuchynskej linky, sedacej súpravy, spálne, atď. Na prianie zákazníkov je možné dodať mobilné domy  s celoročným zateplením,  to znamená s dvojitým zasklením a zosilnenou izoláciou v stenách strope a podlahe. Niektoré mobilné domy  sú štandardne dodávané s vynikajúcou úrovňou celoročného zateplenia.
 
Je možné ICH zostavovať do rôznych kombinácií a veľkostí, ktoré v prípade prevedenia s celoročným zateplením nahradia klasické bývanie v rodinných domoch alebo chalupách.
 
Hlavnou prednosťou mobilných domov je  úspora nákladov za projektovú a stavebnú prípravu bez potreby akýchkoľvek zemných  prác. Mobilný dom nevyžaduje klasickú betónovú základovú dosku, stačia betónové pätky.  Ďalšou dôležitou výhodou je rýchlosť dodania, ktorá nepresiahne 3 mesiace od objednávky. Po tejto dobe dostanete hotovú,  úplne vybavenú obytnú jednotku, ktorú v priebehu niekoľkých hodín pripojíte pohyblivými alebo pevnými prívodmi na vopred pripravené inžinierske siete a môžete okamžite plnohodnotne bývať. V prípade potreby je možné presťahovanie celého domu. Pokiaľ na mobilnom dome zostanú namontované nápravy a dom je pomocou nich premiestniteľný, stavebný úrad nemá dôvod žiadať stavebné povolenie. Variabilnosť ponúkaných mobilných domov  je ich dôležitou prednosťou  v porovnaní s mobilnými domami dovážanými zo západnej Európy. Rozmery domov sa pohybujú od 14 m2 do 140 m2 . Mobilné domy možno tiež ľubovoľne  usporadúvať do skupín na šírku, dĺžku alebo do tvaru L alebo U.  

  

Kontaktné údaje

Telefón:  0909 216 937

Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. 

Hľadanie tovaru

Zaujímavé

Pozrite si

Návštevníci

Práve tu je 43 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Technické informácie

 

TOPlist