Mobilný dom Pacifik BL

Tlačiť
Základná cena
bl16
bl24
bl44
bl37
bl51
bl68
Popis

Mobilné domy v rôznych dispozičných, rozmerových, farebných a dizajnových vyhotoveniach v závislosti na vašich želaniach a požiadavkách

 

 

Dĺžka

(m)

Šírka

(m)

Plocha

(m2)

11 3 33
10,54 3,37 35,52
8,6 3,6 30,96
10,66 3,09 32,94
8,6 3 25,8
11,9 3,5 41,65
7,9 2,9 22,91

 

 

 

Vnútorné vybavenie domov BL

 

Možnosť voľby rôznych pôdorysov

 

V mobilnom dome  sú  potery pripravené na položenie podláh. Podlaha sa dodáva za príplatok

Rozmery a vnútorné usporiadanie je možné zmeniť podľa želaní zákazníka.

Základné informácie

Základom je obývacia miestnosť s kuchynským kútom, jedna alebo viac spální a kúpelňa so záchodom. Vybavenie zodpovedá bežnej domácnosti. Domy majú drevenú konštrukciu, steny sú z vonkajšej strany opláštené plastovými obkladom, vnútrajšok je opláštený OSB doskami a povrchová úprava je prevedená valčekovanými omietkami. V stenách je 10centimetrová vrstva izolácie. Vykurovanie je možné elektrickými telesami, plynom alebo pecou na tuhé palivo. Strecha je sedlová s krytinou z plechu (imitácia tašiek borga). Vďaka tomu do domu nezateká a pri bežnej údržbe je životnosť minimálne 100 rokov.  Na želanie zákazníka je možné z vonkajšej strany zaistitť zateplenie a omietky.

Vyhotovenie

Základom domu je masívna oceľová konštrukcia z I profilu 100mm, na ktorom je pripevnená podlaha hrúbky 160mm vyplnená izoláciou.
Rám domčeka je zhotovený z lát 9x4 , ktoré sú z oboch strán polepené OSB doskami a dutina je vyplnená izoláciou. Vonkajšie steny sú opláštené plastovým sidingom. Vnútorné steny sú upravené valčekovou omietkou ktorá vzhľadovo vypadá ako klasická omietka.
Strop je zhotovený opäť z lát, pohľadová časť je zhotovená opäť zo sadrokartónu alebo OSB dosiek. Na strope je izolácia 20cm. Väzba je zhotovená z foršní 4x16cm, na ktorých sú laty s parozábranou a strešnou krytinou z profilovaného plechu rôznych farieb.
Ku každému domčeku je vyhotovená revízia a projektová dokumentácia
Elektroinštalácie a vodoinštalácie sú ukryté v stenách. Zariadenie domčeka je prevedené po dohode so zákazníkom. Možnosti vykurovania: plynom, elektrikou, pevné palivo a klimatizácia.

Základové pätky

Pod mobilný dom je potrebné podľa plánu vybetónovať základové pätky. Pre každú pätku je potrebné vykopať jamu do nezamrzajúcej hĺbky. Do jamy sa vložia šalovacie tvárnice, ktoré sa zalejú betónom. Pätky je potrebné vybetónovať do výšky 30 – 60 cm nad úroveň terénu. V prípade záujmu Vám vyhotovenie pätiek môžeme zaistiť

Interiér mobilných domov BL 

Vnútorné usporiadanie ako aj usporiadanie dverí a okien je možné ľubovolne si zvoliť podľa vlastných predstáv.